Завантажити телеграму, запрошення на експертизу  в Тернополі можна скопіювавши рядки з сторінки.

Приклад Телеграма при відправці Укрпоштою, де оплачується кожна буква.

Прошу Вас, учасника ДТП (або заінтересовану особу) прибути на експертизу автомобіля (марка, модель, державний номер КТЗ що буде оглядатися) ,
«__» _______ 2012 в «__» годин за адресою 
(узгоджене місце проведення експертизи).
Вразі неявки, експертиза відбудеться без Вашої участі.

(П.І.Б. замовника експертизи)
(адреса замовника, телефон)

Якщо Ви пишіть документ на А4 – запрошувальна телеграма описується в розширеній версії.

Иванов Иван Иванович
Заповнюємо реквізити отримувача
———————————————-
———————————————-

____________________________

ВАШЕ ПІБ 
Прописка
0736775777

 

ЛИСТ ЗАПРОШЕННЯ НА ОГЛЯД ОБЄКТА ДОСЛІДЖЕННЯ

      

30,10,2045 о 07:35 року сталася дорожньо-транспортна пригода (ДТП) в м.____________ перехрестя вул Київська  та Харківська.  Автомобіль винуватця _____________
 днз _________________ на момент ДТП був під керуванням Иванов Иван Иванович,   внаслідок ДТП мій автомобіль _______________ днз _______________ зазнав технічних ушкоджень, тому з метою визначення розміру нанесеного мені матеріального збитку внаслідок ДТП 30,10,2045  року, прошу Вас прибути на експертизу мого автомобіля.

      Повідомляю, що огляд об’єкта дослідження, автомобіля __________________ днз _________________відбудеться _________2045  року о ________  годині за адресою: _____________________________.

      У разі неявки осіб чи їх законних представників,що викликались, у визначений час на місце для огляду об’єкта дослідження, (огляд) буде проводиться без їх участі.

 

Ваше ПІБ__________________________04,11,2045

Як правильно скласти і відправити телеграму винуватцю ДТП або в страхову компанію

 1. Відповідно до Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів у разі необхідності виклик зацікавлених осіб для технічного огляду із зазначенням дати, місця і часу проведення огляду КТЗ (після їх узгодження з виконавцем дослідження) здійснюється замовником дослідження шляхом вручення відповідного виклику під розписку особі, викликається або телеграмою з повідомленням про її вручення адресату.

 2. Замовник повинен забезпечити належні безпечні умови огляду (освітлення, вільний доступ, можливість огляду КТЗ з різних сторін і т.д.). Виклик необхідно надіслати обов’язково рекомендованим листом з повідомленням про вручення адресату. Після того, як лист буде доставлено, на вашу зворотну адресу буде доставлено повідомлення. У повідомленні міститься інформація про те, куди була доставлена ​​і кому була вручена телеграма, або причина неможливості його вручення.
  Телеграму необхідно відправити обов’язково з повідомленням про вручення адресату. Для цього, при відправленні телеграми, необхідно повідомити працівника пошти, Вам необхідно повідомлення про вручення адресату. Працівник пошти повинен буде запитати вашу адресу зворотного доставки повідомлення. Після того як телеграма буде доставлена ​​на ваш зворотну адресу буде доставлено повідомлення. У повідомленні міститься інформація про те, куди була доставлена ​​і кому була вручена телеграма, або причина неможливості його вручення.

 3. В обов’язки експерта не входить виклик зацікавлених осіб. Ця функція покладаються виключно на замовника товарознавчої експертизи. У разі відсутності зацікавлених осіб у встановлений час на місці проведення огляду транспортного засобу, огляд проводиться без їх участі.
  Повернення Вам корінця про відмову від отримання листа або закінчення терміну зберігання є підставою вважати особу належним чином повідомленим. У разі відсутності в установлений час на місці огляду осіб, викликалися, огляд проводиться без їх участі, про що зазначається в звіті (акті), висновку. Отже, їх відсутність не впливатиме в майбутньому, оскільки ці особи не скористалися або проігнорували належне їм право.

 4. ВАЖЛИВО:
  Телеграма доставляється Укр поштою 3-5 днів.
  Повідомляти другу сторону потрібно завчасно, після отримання телеграми час до огляду не повинно настати не раніше 5 робочих днів.
  Термін потрібно враховувати 5-10, можливо друга сторона в листі попросить Вас перенести дату а поки ви отримали відповідь, огляд Ви вже провели, в такому випадку Вам доведеться ще раз проводити огляд для другої сторони, яка не давала відмову.